Odborný seminár "Teľa ako budúca dojnica"

Spoločnosť VVS SK, s.r.o., usporiadala v dňoch 11. – 12. apríla 2012 cyklus odborných seminárov, ktorých hlavnou témou bola budúcnosť každého chovu hovädzieho dobytka – teľatá. To, že táto téma nie je chovateľom ľahostajná, potvrdila aj vysoká účasť návštevníkov seminára.


Prvou z prednášok bola prednáška MVDr. Halouna z Českej republiky, ktorá bola zameraná na kritické body odchovu teliat a mladého dobytka. MVDr. Haloun poskytol účastníkom množstvo praktických rád týkajúcich sa odchovu teliat s chronologickou postupnosťou v sledovaní kritických období počas celého odchovu. Jan Druyts, general manager firmy Nukamel z Belgicka, sa vo svojej prednáške zameral na intenzívnu výživu teliat nielen počas obdobia mliečnej výživy. Poslednou z prednášok bola prednáška MVDr. Osičku, ktorá skĺbila praktické rady veterinárneho lekára a chovateľa zároveň. Ústrednou  témou prednášky bola starostlivosť o matku a zvládnutie popôrodného obdobia.


Veríme, že firma VVS SK, s.r.o., priniesla účastníkom seminárov znova o niečo viac svetla v odchove teliat – "vo Vašej budúcnosti" fotogaléria


 

Vydané dňa: 17.04.12, Napísal: VVS SK, s.r.o.