ANTIMASTITÍDNE PROGRAMY

- poradenstvo pri tvorbe antimastitídnych programov
- kontrola a návrh správneho postupu dojenia
- analýza dát z kontroly úžitkovosti
- systém práce s chorými dojnicami
 


DEZINFEKCIA PO DOJENÍ

Dip es organic

Vysokokvalitný biologický namáčací prípravok na báze kyseliny mliečnej s intenzívnou ošetrujúcou substanciou. Dip es organic je dokonale priľnavý čím zabezpečuje aktívnu ochranu cecka. Vďaka efektu bariéry sú cecky vemena chránené pred preniknutím nežiaducich patogénov z vonkajšieho prostredia. Prípravok poskytuje dokonalú starostlivosť o pokožku a jej hydratáciu. Dip es organic nesie ochrannú známku BIO.

Účinná látka: kyselina mliečna 40 g/kg.

 

 

 

Dip es barriere ES

Filmotvorný namáčací prostriedok. Je to hotový, dlhodobo pôsobiaci roztok na báze jódu, ktorého obsah je na maximálnej hranici, pri ktorej jód zostáva ešte rozpustný a teda aj účinný. Vďaka dlhodobému udržaniu ochrannej vrstvy sa Dip es barriere S  hodí aj pre komplikované situácie, v ktorých je potrebná dodatočná ochrana ako napríklad pri pôrode alebo pri ustajnení na sucho.

Účinná látka: jód 3.000 ppm.

 

 

 

 

Dip es Io-film

Je hotový dezinfekčný prostriedok na báze jódu. Používa sa po dojení, vytvára na cecku latexovú mechanickú bariéru, ktorá dezinfikuje a zároveň chráni pred vonkajšími vplyvmi. Barierová vrstva zanecháva na pokožke viditeľný, ale priedušný film, ktorý bezpečne zabraňuje vstupu mikroorganizmov do ceckového kanálika medzi dojeniami.

Účinná látka: jód 1.400 ppm.

 

 

 

Dip Es Protect

Fimotvorný namáčací  prípravok na báze kyseliny mliečnej. Tvorí ochrannú vrstvu, ktorá podporuje prirodzenú obranyschopnosť a chráni pred nežiadúcimi mikroorganizmai. Ochranná vrstva odpudzuje hmyz, obsahuje výťažok z aloe vera, ktorá ošetruje pokožku. Pred ďaľším dojením sa prípravok jednoducho zmyje vodou. 

Účinná látka: kyselina mliečna 40g/kg

 

 

 

 

 

Dip Es Oxy

Dvojzložkový dezinfekčný prípravok určený na struky po dojení na báze oxidu chloričitého a kyseliny mliečnej.

Vlastnosti prípravku:

- Má osvedčené germicídne účinky so širokospektrálnym záberom proti baktériám (S.agalactiae, S.uberis, Klebsiella species, E.coli, Enterococcus), spóram, vírusom aj plesniam.

- Účinný aj v nižších koncentráciách, pretože má silné oxidačné účinky

- Odstraňuje biofilm a pôsobí aj v prítomnosti organického znečistenia

- Je netoxický a nevytvára reziduá

- Výrazná pigmentácia struku

 

Výhody:

- Jeho účinok sa neznižuje pri zvýšenom pH na pokožke struku v prítomnosti zvyškového znečistenia (mlieko, organické znečistenie)

- Reaguje priamo s bunkovou stenou mikroorganizmov, preto tieto nie sú schopné proti nemu vytvori si rezistenciu

- Má okamžitý a dlhodobý dezinfekčný účinok (min. 12 až 14 hod.), účinný počas celej doby medzi dojeniami

- Zvláčňuje pokožku struku a tým napomáha k zabraňovaniu bakteriálnej klonizácie a bezproblémovému dojeniu

- Zmäkčuje vrstvu keratóznych buniek v oblasti zvierača struku a tak pispieva k reflexu jeho uzatvorenia

- Vďaka povahe použitých pigmentov nezafarbuje pokožku natrvalo, teda je dobre rozpoznateľné, že sa prípravok na struku nachádza a nejde len o zmenu farby pokožky.

Spôsob použitia:

Dip es Oxy je možné používa celoročne. Vďaka exfoliačným účinkom je drúčané používa dipy s chlordioxidom aj v systéme rotácie s dipmi na báze jódu, napríklad v systéme alternácie 2 týždne s jódom a 2 týždne s chlordioxidom, alebo ako liečebnú jesennú kúru pred a jarnú kúru po náročnom zimnom období na ošetrenie a zlepšenie stavu pokožky strukov.

Dip je dvojzložkový a báza Dip es Oxy Film sa mieša s aktivátorom Dip es Oxy Active v pomere jedna k jednej pred dojením. Pre jednoduché použitie a miešanie je dávkovanie zabezpečené dávkovacími pumpami do odmeriek alebo dipovacích kalíškov.

 

 

 

 

Namáčací aplikátor

Je aplikátor na aplikáciu namáčacích, ošetrujúcich, dezinfekčných prípravkov na cecky.

K aplikácii namáčacích prostriedkov sa používajú nádobky s non-return zariadením, čo znamená, že nedochádza k spätnému toku prípravku do aplikačnej nádoby a kontaminácii nepoužitého roztoku.

                                                                                                         

Papierové utierky

Biele 3-vrstvové a modré 2-vrstvové vhodné na čistenie vemena.


DEZINFEKCIA PRED DOJENÍM

Dip es lo-foam

Účinný napeňovací dezinfekčný prostriedok pred dojením na báze jódu. Svojím zložením zabezpečuje šetrnú a hygienickú dezinfekciu pokožky mliečnej žľazy. Vytvorením aktívnej peny odstraňuje nečistoty z povrchu vemena a zabraňuje množeniu baktérií. Dip es Io-foam zabezpečuje rýchlu a účinnú dezinfekciu aktívnym jódom. Prípravok je ekonomicky úsporný (0,4 g/cecok), bez odkvapkávania s viditeľnou penou a ihneď pripravený k použitiu.

Aplikuje sa pomocou napeňovača.

Účinná látka: jód.

 

 

Dip Es Foam

Napeňovací prípravok určený k jemnému a hygienickému čisteniu a dezinfekcií strukov vemien hovädzieho dobytka pred dojením. Dip Es Foam má dobre priľnavú a viditeľnú penu, neodkvapkáva s nízskou spotrebou a ihneĎ pripravený k použitiu.

Aplikuje sa pomocou napeňovača.

Účinná látka: kyselina mliečna

 

 

 

 

 

Sterill 01

Čistici a dezinfekčný prostriedok na utierky, nádoby a plochy v dojárni.

Intenzívne dezinfikuje už pri nízkej koncentrácií 0,05-1%, rýchle zabíja baktérie, kvasinky a plesne. Prípravok veľmi dobre eliminuje zápach so širokým spektrom použitia od dezinfekcií plôch až po dezinfekciu utierok na vemená. 

Dávkovanie: 10ml koncentrátu + 10l vody

Účinná látka: alkylbenzyldimetylamóniumchlorid


PRÍPRAVKY NA OŠETRENIE VEMIEN

Eutacid

Osvedčený prírodný prípravok na báze ílovitých zemín, octanu a výťažku z liečivých rastlín.

Pôsobí na vemeno ukľudňujúco, pomáha zmierniť účinky zápalu, znižuje teplotu postihnutého miesta. Používa sa predovšetkm  u klinických mastitíd prejavujúcich sa lokálne zýšenou teplotou. Vďaka kyslému prostrediu má aj baktericídny účinok. Vytvára vode odolnú vrstvu a chráni pred účinkom slnečného žiarenia. Je možné ho použiť nielen na vemená, ale aj na opuchy kĺbov a iných častí tela.

 

 

 

Eutergel

Kvalitný ošetrujúci gel na báze rastlinných výťažkov určených na ochranu vemien u hovädzieho dobytka. Vďaka tvorbe bariérovej vrstvy chráni vemeno pred lietajúcim hmyzom. Zabraňuje tuhnutiu a bolestiam svalov. Ideálny na vonkajšie použitie u dojníc na začiatku laktácie a u kráv ustajnených na sucho. Udržuje zdravotný stav vemien na vysokej úrovni a tým aj kvalitu mlieka.